Тренування та спорт

Міні тренування, яка може складатися тільки з одних обертань

Добрий день, шановні читачі каналу “Фітнес на кожен день”. Сьогодні хочу познайомити вас з однією зі своїх регулярних міні тренувань, яку я проводжу регулярно 1-3 рази на день. Один раз в день, вранці, відразу ж після того, як прокинулася, я виконую вправи-обертання обов’язково.

Якщо випадає можливість протягом дня полежати, відпочити, перед тим, як зайнятися справами, теж роблю ці вправи. Виконую їх і після того, як я провела тривалий час, сидячи за ноутбуком. Я так вже до них звикла, що роблю ці вправи механічно.

Починаю виконувати вправи-обертання з голови і поступово опускаюся все нижче і нижче уздовж тулуба, доходячи до ступень ніг. Тренування така займає у мене зазвичай не більше 5 хвилин. Плюс її ще й в тому, що робити ці вправи можна в будь – якому положенні-як стоячи, так і сидячи.

І навіть частково з невеликими нюансами-лежачи. Рухи вільні, без надмірної напруги. Спочатку починаю працювати з шиєю.

Виконую повороти голови в одну сторону, в іншу, нахиляю її до одного плеча і до іншого. Повертаю голову в одну сторону, в іншу і начебто заглядаю за спину. Це рухи-часткові, неповні обертання.

Потім виконую повні обертання голови вліво і вправо, намагаючись при цьому сильно голову не закидати, так як це небезпечно для здоров’я. Далі переходжу до плечового поясу. Роблю обертання плечима вперед і назад.

Потім виконую обертання обома руками одночасно, обертаючи руки спочатку в плечових суглобах, потім в ліктьових і в третю чергу – виконую обертання кистями в зап’ястях. Всі ці обертання я роблю спочатку в одну сторону, потім стільки ж обертань виконую в іншу сторону. Переходжу до обертання тіла в талії-вліво і вправо.

Руки при цьому згинаю в ліктях і долоні розміщую на талію. Плечі при цьому розправлені, не зрушувати їх вперед. Можна виконувати обертання і з витягнутими в сторони руками.

Наступний етап-обертання ногами. Спочатку виконую обертання ногами в тазостегнових суглобах, потім в колінних, потім обертаю ступнями – то в одну, то в іншу сторону. Після обертань руками легко струшую ними кілька разів.

Виконую кілька легких струшувань і ногами після завершення обертань. Зазвичай кожен рух-обертання я виконую 3-5 разів в одну сторону. Чому виконую ці вправи саме після тривалого сидіння або лежання? Вони допомагають встати досить бадьоро, так як суглоби опрацьовуються, і подальші рухи полегшуються у виконанні.

Практика це показала. Стаття носить ознайомчий і освітній характер. Консультація фахівця рекомендується.

Обережніше робити дані руху літнім, тим, у кого проблеми з тиском, зі спиною, руками або ногами. Шановні читачі, Підпишіться на канал і заходьте на нього регулярно, щоб читати нові статті. Спасибі за інтерес до цієї.
Відзначте її, будь ласка, і візьміть собі на замітку.

Related posts

Leave a Comment