Материнство та діти

Щасливий підліток захоплений цікавою справою або знову про виховання

Привіт, дорогі читачі!Я-мама 12-річної дочки підлітка. Працюю вихователем і тьютором в дитячому садку. З підлітковими проблемами зіткнулася вперше.

Підліткова криза-гормональний вибух, істерики, зміни настрою, грубість, -всі фактори необхідні для відділення підлітка від сім’ї, його дорослішання. Ми-батьки можемо стати помічниками у вирішенні багатьох проблем наших дітей-підлітків. Як люблячі батьки ми, звичайно, всіляко намагаємося допомогти нашому чаду пережити важкий період в житті: з розумінням ставимося до його перепадів настрою, страждань і страхів, дивним думкам і висловлюванням, намагаємося дати слушну пораду, навіть якщо він не хоче слухати.

А чим ми ще можемо допомогти своїй дитині?Психологи рекомендують допомогти підлітку знайти його улюблене заняттяперша робота моєї дочки на графічному планшеті. Фото автора. Вони ж кажуть: “захоплений підліток-щасливий підліток!”.

У чому ж зможе висловитися щастя наших дітей?Не секрет, що багатьом підліткам у віці 13 років починають набридати комп’ютерні ігри, не всі захоплені спортом і музикою, але можна ж знайти інші захоплення. Необхідно вести активне спостереження і помітивши, що підліток тягнеться до якого-небудь діяльності – допомогти розвинутися йому в даному напрямку. Наприклад моя дочка захопилася створенням мульт-героїв і монтуванням невеликих мультфільмів.

Помітивши такий сплеск, я запропонувала дочки придбати графічний планшет, за допомогою якого вона зараз створює різні замальовки. У хлопчика може з’явиться інтерес до вивчення історії, історичних подій, до програмування або філателії. Знайшовши серйозне захоплення, підліток не просто займе свій вільний час, він буде проводити його з користю, знайде спосіб самовираження, буде отримувати задоволення, переконається в своїх здібностях і можливостях, знайде впевненість в собі і своїх силах, знайде індивідуальність, покладе початок своєму професійному становленню і подальшому розвитку.

Найбільш популярними вважаються наступні хобі для підлітків: пов’язані з активним спілкуванням (в соцмережах, на тренінгах особистісного зростання), заняття в групі(всілякі ігри, наприклад, квест, мафія, а також заняття в клубах за інтересами) Ручна діяльність, результатом якої є новий продукт, зібраний з різних “інгредієнтів” (кулінарія, наприклад, карвінг – вирізання фігур з продуктів, різні напрямки hand made, реконструкція історичних подій і участь в імпровізованих боях, твір оповідань, романів, Фентезі, створення презентацій на комп’ютері, конструктор і т. д. ).
Умовте сходити на пробне заняття в яку-небудь секцію, гурток, відвідати клуб або святковий ярмарок, записатися на пробне заняття якого-небудь навчального курсу (Перукарське мистецтво, фотографія, курси для майбутніх візажистів, веб-дизайнерів, заняття гри на гітарі, засвоєння фінансової грамотності. Зараз в Інтернеті пропонується багато різних занять за інтересами і деякі майстри пропонують своє навчання на онлайн-курсах абсолютно безкоштовно. Щастя наших дітей в наших руках!Сподобалася стаття-ставте лайки!Підписуйтесь на канал!Попереду багато нового і цікавого!ВСІМ ЗДОРОВ’Я!Дякую всім, хто підписався на мій канал!

Related posts

Leave a Comment