Материнство та діти

Проти якої іграшки в ліжечку немовляти не заперечують педіатри?

Дивлячись на милі фотографії сплячих немовлят, що обіймають плюшевих зайців і ведмедиків, так і хочеться покласти дитині в ліжечко іграшку. Адже вона розважить малюка, поки мами немає поруч, і заспокоїть, якщо малюк прокинеться серед ночі. Це ж перший друг дитини, про який він потім з теплотою буде згадувати, а може навіть і зберігати все життя.

Але м’які іграшки-пилозбірники, яких не повинно бути в ліжечку немовляти. Батькам необхідно стежити за диханням малюка, проводити гігієнічні процедури, видаляючи скупчилися скоринки. Нерідко у дітей перших місяців життя спостерігається фізіологічний нежить.

А сухе повітря, скупчення пилу приведуть до того, що у крихти почнуться проблеми з диханням. І всі старання батьків по зволоженню і промивання крихітного носика виявляться марними. Зайві предмети в ліжку малюка-загроза задухи.

Малюкові не потрібні навіть ковдри і подушки. Та й від бортиків рекомендують відмовитися. Хоча багато мам не поспішають це робити, вважаючи, що вони захищають дитину від ударів об стінки ліжечка.

І простирадла радять купувати натяжні. А вже м’які іграшки краще відкласти до тих часів, коли малюк підросте і вже буде поїти чаєм ведмежат і зайців, укладати їх спати і брати з собою на прогулянку, хитаючи на гойдалках і катаючи з гірки. Єдине, від чого можна не відмовлятися – мобіль.

Карусель з різними іграшками вішають над ліжечком немовляти. Мобіль надійно закріплюють на бортику, а у малюка (особливо перших місяців життя) не повинно бути можливості дотягнутися до нього:зірвати іграшку;зруйнувати всю конструкцію, зваливши на себе. Не варто: купувати дитячий аксесуар кислотних відтінків, кричущі і отруйні кольори не потрібні малюкові; перетворювати мобіль в справжній карнавал, особливо, якщо є можливість додати нові іграшки, привісити стрічки і дзвіночки.

Кроха не повинен перевтомлюватися, розглядаючи карусель. Чотирьох-п’яти іграшок цілком достатньо. Але періодично (якщо можна) краще їх міняти, щоб мобіль не набрид дитині і не перетворився в безглуздий аксесуар.

Не треба вішати мобіль прям над головою немовляти: йому доведеться напружуватися, щоб побачити всі елементи, вигинатися;та й розгледіти іграшки не вийде. Можна уявити, що бачить малюк, піднявши іграшку над своєю головою. І там виявляться не милі мавпочки і леви, а їх попи.

Мобіль розташовують ближче до ніг малюка, на відстані близько 40-50 сантиметрів від його обличчя. Інакше у крихти не вийде сфокусуватися і розглянути іграшки, покликані його розважити і заспокоїти. А ще при покупці потрібно врахувати той факт, що мобілі найчастіше музичні.

Або доводиться заводити пружинку, слухаючи приємну мелодію (на жаль, вона всього одна і може занадто швидко набриднути) або міняти батарейки, не бігаючи кожен раз до ліжечка. В останньому випадку зазвичай виходить цілий збірник з мелодій. Швидше за все малюк знайде ту, яка йому особливо сподобається.

Він буде посміхатися, проявляти активність, ворушачи ручками-ніжками, немов пританцьовуючи. Але можлива і зворотна реакція-переляк і плач. В такому випадку доведеться відмовитися від музичного супроводу.

Не треба зайвий раз травмувати дитину, думаючи, що це дурниця і з часом він звикне. А ось мобілі з постійним заводом не дадуть малюкові занудьгувати. Адже мама будуть постійно підходити до ліжечка, щоб підкрутити ключик.

Можливо саме це і сподобається дитині, що він ніколи не залишається на самоті. І ще, текстильні мобілі доведеться прати-сушити-пилососити. За пластиковими елементами доглядати набагато простіше.
Добре, коли конструкція розбирається. І всі учасники каруселі потім перетворюються в самостійні іграшки.

Related posts

Leave a Comment